Tř. Cvrčci – kroužek keramiky, tvorba „šnečí mističky a výroba rybičky s barevnými sklíčky

V keramickém kroužku, který děti pravidelně navštěvují, děti vymodelovaly z keramické hlíny dlouhé žížalky a zakroutily z nich šneky.  Všechny zakroucené šneky ukládaly každý do své mističky, která byla vypodložena kapesníčkem.

Další týden děti v kroužku keramiky vyráběly rybičku.  Děti si rozválely válečkem hlínu, aby na něj mohly překreslit rybičku z papírové šablony. Tupým nožíkem vykrojily tvar ryby podle šablony, k tomu vymodelovaly dlouhé žížalky a připevnily je keramickým lepidlem (tzv. šlikrem) k rybičce. Děti ještě vyzdobily rybu vrypy tužkou a nasypaly na rybu barevná sklíčka. Na závěr všechny výrobky, které děti vytvoří, dají do keramické pece a nechají se vypálit.