Týden s pohádkou O perníkové chaloupce (třída Berušky)

Tento týden jsme „strávili“ s pohádkou O perníkové chaloupce – děti vybarvovaly omalovánky s postavami z této pohádky, skládaly dohromady obrázky s dějovou posloupností. Abychom věděli, jak asi Jeníčkovi a Mařence perníčky uloupnuté ze střechy chutnaly, upekli jsme si svoje malé perníkové chaloupky, které jsme si nazdobili a protože krásně voněly, tak jsme je i hned snědli 🙂 . Byly výborné, nezůstal ani drobeček. Děti také vystřihovaly perníčky z papíru, lepily je na střechu, zdobily temperou a nakonec vybarvovaly svou papírovou perníkovou chaloupku. Zkusily jsme si zahrát i divadlo – učily jsme se, jak se správně chovat v hledišti i na „jevišti“. Nechyběla ani soutěž v pexesu s obrázky k Perníkové chaloupce. Dětem se všechny aktivity v tomto týdnu moc líbily, nejvíce ale vzpomínají na ty slaďoučké perníčky.