tř. Dráček – Lekce v knihovně

Mezi jednu z možností, jak u dětí podpořit rozvoj předčtenářské gramotnosti je návštěva knihovny. My jsme se zúčastnili knihovnické lekce na téma: Jak si pejsek s kočičkou dělali k svátku dort. Děti se nejprve pohodlně usadily a aktivně se účastnily vyprávění příběhu. Poté následovalo filmové zpracování pohádky, kdy bylo jejich úkolem sledovat, co všechno pejsek s kočičkou přidávají do dortu za suroviny. Následně děti hledaly obrázky těchto surovin, schovaných v prostorách knihovny. Když se jim podařilo všechny obrázky najít, zbývalo jen dort „upéct“. Každý dostal obrázek dortu a úkolem dětí bylo dort vybarvit a dozdobit dle fantazie. Nakonec měly děti dost času prohlédnout si knihy, které je zaujaly.