tř. Dráčci – Jako včelky

O tom, jak jsou včelky v přírodě důležité, se děti mohly přesvědčit prostřednictvím zvolených činností, v průběhu celého týdne. Tvořili jsme, ochutnávali med a zkoumali včelí produkty všemi smysly. Pro rodiče na besídku jsme upekli ovesno-medové sušenky. Také jsme si zahráli na opravdové včeličky, které sbírají z kytek nektar a nosí ho do svého úlu. děti si zde procvičily schopnost kooperovat, soustředění a zručnosti. U stolečku pro děti byly připraveny tyto aktivity:

• třídění včel do úlů podle počtu černých pruhů pro rozvoj předmatematických gramotnosti;
  • vizuomotoriku děti procvičily hraním písně na xylofon podle barevných značek;
  • pro upevnění znalosti podoby včely a procvičení zručností děti zatloukaly pomocí hřebíčků části včely v celek;
  • včelkou Bee-Bot měly za úkol zvolit si jednu ze tří označených cest a dojet s ní z květiny zpět do úlu – tím rozvíjely prostorovou orientaci;
  • provlékaly provázek kousky brček, nalepených na obrázku úlu pro procvičení jemné motoriky;
  • prohlížením obrázkových knih s motivem včel se, kromě rozvoje předčtenářské gramotnosti, dozvěděly další zajímavé informace o životě včel.