Malá technická univerzita – STAVITEL MOSTŮ

Naše třída se zúčastnila projektu Malé technické univerzity Stavitel mostů. Tato akce byla plně hrazena z projektu MAP IV.
Děti si nejdříve vyslechly legendu o stavbě Karlova mostu, poté se seznámily s různými druhy mostů, pomocí obrázkových materiálů. A pak začala ta pravá zábava. Prvním úkolem bylo z kostek Lega postavit libovolný most. Pomocí jednoduchého pokusu děti zjistily, že žádný z postavených mostů není dost stabilní, aby vydržel. Tak přišel na řadu 2. úkol – aby byl most pevný, musí mít správné pilíře. Děti ve skupinách i samostatně z kostek sestavovaly pilíře podle návodu. Postupně postavily dlouhý most. Pak už zbývalo jediné, a to vyzkoušet, jestli všichni postupovali správně. Postupně přes most přešly všechny děti a nakonec i paní učitelka. Most vydržel, děti tedy zvládly úkol na jedničku. Odměnou jim byl, kromě zážitků, diplom.