Čtení není nuda – třída Cvrčci

V úterý 4.6. k nám do mateřské školy zavítali herci z Divadla loutek Ostrava, aby dětem v rámci programu Magistrátu města Ostravy s názvem „ČTENÍ NENÍ NUDA“ přečetli několik kapitol z knihy Povídání o pejskovi a kočičce. Děti si samy zvolily příběhy Jak pejsek s kočičkou pekli dort a Jak myli podlahu, organizátoři měli připraveny i doprovodné aktivity – kreslení vlastních obrázků s ingrediencemi do dortu, které pak děti v hrnci míchaly a třídění těstovin a fazolí v rukavicích, aby si děti názorně vyzkoušely, jaký je rozdíl využívat jemnou motoriku (svoje prstíky) a jaké je to mít „jen“ tlapky. Děti si předem vyrobily masky pejsků a kočiček, které měly během programu na sobě.

Cílem této akce bylo vzbudit zájem o četbu, rozvíjet řeč, schopnost komunikovat, porozumět slyšenému textu, podporovat dětskou představivost a fantazii.